Szépséghibás, szállitássérült új, és használt háztartási termékeket itt találsz igen kedvező áron!!
https://www.facebook.com/felpenzesoutlet
Szerencsére már az év minden időszakában kaphatóak különféle zöldségek, bővül a választék, és egyre nagyobb a változatosságra vágyó, kisérletező kedvű háziasszonyok száma is.
Nagyon gazdaggá, ízletesebbé tehetjük étkezéseinket ezekkel a zöldséges receptekkel, az egészséges heti étrend fantáziadús felhasználásával, természetesen kreatívan lehet változtatni, éppen a spájzban megtalálható zöldségre illesztve, olcsón, fillérekből ki lehet hozni vitamindús ételeket.
Tavasz szinte első zöldsége akaralábé:
A zöld és a lila gumó között nincs külömbség. A-,B-, és C- vitamint, fehérjét, szénhidrátot, kalciumot, foszfort, magnéziumot, vasat, jódot, és niacint tartalmaz. Népszerű alapanyag: levesnek, főzeléknek, töltve egyaránt nagyon jó, de nyersen is lehet fogyasztani. Kiváló fogyókúra magában, nyersen elfogyasztva, a fogyókúrás ételek receptek nélkólözhetetlen kelléke.
Legnépszerűbb recept a töltött karalábé:
Hozzávalók: 8 zsenge karalábé, 30 dkg darált sertéshús, 10 dkg főtt rizs, 1 tojás, 1 kis fej vöröshagyma, 1 púpozott evőkanál margarin, 1 evőkanál liszt, 1 dl tejszin, vagy tejföl, olaj, petrezselyemzöld, bors, só.
Elkészítése:A töltelékhez egy serpenyőben kevés olajbanmegfuttatjuk a rszelt hagymát, majd beletesszük a darált húst, és együtt megpirítjuk. Közben sóval, borssal, finomra vágott petrezselyemmel fűszerezzük. Mikor lehűlt, összekeverjük a főtt rizzsel, és egy nyers tojással. A karalábékat meghámozzuk, a belsejüket karalábévájóval kivájjuk, majd beletöltjük a tölteléket. A kivájt részeket és néhány metéltre vágott karalábélevelet lerakunk egy lábas aljára. Rárakjuk a töltött karalábékat, és annyi ételízesítővel fűszerezett vizet öntünk alá, hogy ne érje el a tölteléket. Lefedjük az edényt, és a forrástól kezdve mérsékelt tűzön, fedő alatt puhára pároljuk. Utána a töltött karalábékat kiszedjük, a levet világos vajas rántással besűrítjük, hozzáöntjük a tejszínt /tejfölt/,és kiforraljuk. Visszarakjuk a karalábékat, együtt is felforraljuk, majd finomra vágott petrezselyemmel megszórva tálaljuk.
Én általában krumplipürét adok hozzá. De a fogyókúrázók hagymás rizst, vagy nyers salátát egyenek hozzá.A zöldséges receptek közül ez az egyik kedvencem.
Szintén a tavasz egyik korai zöldsége az újhagyma: Ez az egyik első vitaminforrás, ne hagyjuk ki! Sok C- vitamint, káliumot, kalciumot, foszfort, vasat, jódot tartalmaz. A vitamindús ételek nélkülözhetetlen alapanyaga.Egész nyáron terem, de szinte minden nagyobb üzletben megtalálható, viszonylag olcsón. A hagyma fogyasztása csökkenti az állati zsiradékok káros hatását és a koleszterinszintet. Méregtelenítő! Tisztítja a légutakat, oldja az orrnyálkahártyára lerakódott port.
Húsvéti saláta:
Hozzávalók: 5 szál újhagyma, 2 fej saláta, 25 dkg juhtúró, 2 főtt tojás, 2-2 evőkanál olaj és ecet.
Elkészítése: Az újhagymát és a salátát memossuk, és lecsöpögtetjük. Az újhagymát vékonyan felkarikázzuk, de a szárának sötétzöld végét nem vágjuk bele. Az olajat és az ecetet összekeverjük egy salátástálban, majd hozzáadjuk a felvágott hagymát. A salátaleveleket apróbb darabokra tépkedve keverjük bele. A tetejére tojáskarikákat rakunk, és juhtúrót morzsolunk. Előételként, vagy főfogás mellé salátaként tálaljuk.
Még egy jó kis saláta recept:
Tavaszi gombasaláta:
Hozzávalók: 30 dkg valamilyen gomba, de legjobb a csiperke, 3 újhagyma, 1 csokor retek, 2 dl joghurt, 1 evőkanál olaj, 1 citrom, 3 dkg mustár, fél csokor metélőhagyma, ha van otthon, szurokfű, őrölt szegfűbor, só.
Elkészítése: A nyers gombát vékony szeletekre, az újhagymát és a retket karikára vágva lazán összekeverjük, és megsózva addig hagyjuk állni, amíg a salátalevet elkészítjük. A joghurtot az olajjal elkeverjük, citromlével, sóval, mustárral, fűszerekkel ízesítjük, és a gombára öntjük. Jól lehűtjük, tálaláskor apróra vágott metélőhagymával megszórjuk.
Nem tévedés: a gomba nyers, de aki idegenkedik ettől, kicsit átpiríthatja apróra vágott hagymán, és lehűtve tovább készítheti a fenti recept alapján.
Kihagyhatalan zöldség a spenót:
Korábban csak tavasszal és ősszel lehetett kapni, de ma már az év minden szakában mélyhűtve. Főként tavasszal jelent értékes ásványianyag- és vitaminforrást. Növényeink közül a spenót /paraj/ tartalmazza legtöbb jódot, ami a pjzsmirigy működéséhez elengedhetetlen. Gazdag káliumban, vasban és foszforban is. Kiváló fogyókúra, és méregtlenítő anyag! Emellett olcsón elkészíthető étel lesz belőle.
Érdekes, különleges, de egyszerű étel a parajjal töltött pulykamell:
Hozzávalók: kb. 50 dkg pulykamell, 40 dkg paraj, 5 dkg vaj, 4 dkg liszt, 2 tojás, 15 dkg zsemlemorzsa, 2-3 gerezd fokhagyma, szerecsendió, bors, só, a sütéshez olaj.
Elkészítése: A pulykamellet felszeleteljük, kissé kiveregetjük. besózzuk, és félretesszük. A parajt megtisztítjuk, leforrázzuk, zúzott fokhagymával, sóval, borssal, szerecsendióval fűszerezzük, és a vajban megpároljuk. A parajt a hússzeletekre kenjük, és szorosan feltekerjük. A hústkercseket lisztbe, tojásba, zsemlemorzsába forgatjuk, és forró olajban megsütjük.
Ugye milyen egyszerű, és a spenót különleges hasznosítása.
A spenótót salátaként is hasznosíthatjuk.
Spenótsaláta.
Hozzávalók: 60 dkg spenót, 2-2 csokor újhagyma, és retek, 4 evőkanál napraforgómag, 3-4 evőkanál olja, 1 evőkanál mustár, fél citrom leve, petrezselyem,bors, só.
Elkészítése: A friss parajleveleket a szárról enyenként letépkedjük, és az egészségeseket bő vízben, többször megmossuk. / A levelekről gondosan le kell mosni a homokszemeket, mert különben ropogni fog a fogunk alatt./ Lecsepegtetjük, és tiszta konyharuhán leszárítjuk. A hagymát és a retket mosás után felkarikázzuk, és összekeverjük a spenóttal. Az olajat összekeverjük a mustárral, a citromlével és a vágott petrezselyemmel. Sóval, borssal fűszerezzük, majd a salátástálban levő zöldségekkel összeforgatjuk. A saláta tetejét napraforgómaggal megszórva tálaljuk.
Ez az egészséges recept nagyon sok vitamint tartalmaz, mindenképpen próbálják ki! Vitamindús ételek nélkülözhetetlen anyaga a spenót, sűrűbben kellene használnunk.
Következő tavaszi növényünk a zöldbab:
az érett mag pedig a szárazbab, amiből nagyon jó leves készíthető.Rengeteg vitamint, magnéziumot, káliumot, kalciumot, foszfort, vasat, jódot, és fluort tartalmaz. Éretlen, friss termését zöldbabként ismerjük, leseket, főzeléket lehet készíteni belőle.Én most a zöldbabbal foglalkozom.
Egyik kedvencem a zöldbab csőben sütve:
Hozzávalók: kb. 60 dkg zöldbab, 30 dkg füstölt tarja, 5 dkg füstölt szalonna, 2 tojás, 2 dl tejföl, 10 dkg reszelt sajt, margarin, petrezselyem, bors, só.
Elkészítése: A zöldbabot kettévágva sós vízben megfőzzük, leszűrjük, és lecsöpögtetjük. Egy nagyobb serpenyőben a szalonna zsírját kiolvasztjuk, beletesszük a metéltre vágott tarját, és rövid ideig együtt pirítjuk. Hozzákeverjük a leszűrt babot, megszórjuk vágott petrezselyemmel, és átforrósítjuk. Egy tűzálló tálat margarinnal kikenünk, és belerakjuk a tarjás babot. A tejfölbe belekeverjük a tojásokat, sóval, borssal ízesítjük, és a babra öntjük. Reszelt sajttal megszórjuk, és nem túl forró sütőben megsütjük.
Ugye a zöldbabot nemcsak főzelékként lehet elkészíteni. Nagyon ízletes egy tál étel, és olcsón beszerezhető, termelhető zöldségfajta, emellett a fogyókúra alapanyaga is lehet, ha kedveli, ekkor persze a szalonnát ki kell hagyni.
http://www.kokuszdieta.hu/vmchk/Termekek/Az-osszes-termek-megtekintese...